بارگذاری

متن مورد نظر خود را بنویسید

اشتراک

نینتندو یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه ساخت عناوین سند‌باکس و جهان باز به شمار میرود و همیشه با ایده‌های جذاب و تازه‌ عمری دوباره به عناوین خود بخشیده، ایده هایی که باعث شده‌ اند سری عناوین خاطره انگیز سوپر ماریو با گذشت بیش از سه دهه همچنان درمیان ما حظور داشته باشند. اما چگونه میتوان با وجود تعداد بی‌شماری نسخه اصلی و فرعی از این شخصیت محبوب، عنوانی خلق کرد که با تمام نسخه های پیشین خود متفاوت باشد؟ برای دریافت جواب این سوال در ادامه با نقد و بررسی Super Mario Odyssey همراه بازی نقد باشید.

داستان کلاسیک و دشمن قدیمی

داستان بازی مانند نسخه های قبلی سوپر ماریو شروع میشود. شخصیت منفی بازی یعنی باوزر شاهزاده پیچ را دزدیده و این وظیفه‌ی ماریو است که شاهزاده را نجات دهد. اما این بار ماریو تنها نیست و یک کلاه سخنگو به نام کَپی با او در این مسیر همراه است. گرچه داستان بازی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست اما بازی صرفا در داستان آن خلاصه نمیشود. پس از اتمام بازی سورپرایز های جذابی انتظارتان را میکشند و موارد بسیار زیادی به بازی افزوده میشود که ارزش گشت و گذار در مکان های قبلی را دو چندان میکنند.

خلاقیتی غیرقابل وصف

با شروع بازی اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب میکند قابلیتی است که کلاه جدید ماریو به بازی افزوده است. با پرتاب کَپی به سمت یک قورباغه میتوانید آن‌را تسخیر کنید، این سیستم جدید از چیزی که فکرش را میکنید جالب‌تر و عجیب‌تر میشود. در طول بازی میتوانید موجودات زنده مانند ماهی‌ها، گومبا‌ها، تی رکس و یا حتی اشیاء بی جان مانند درب فاضلاب، درخت و یا تانک را به تسخیر درآورید. گستردگی این سیستم درکنار قابلیت‌های منحصر به فرد هر یک از این موجودات باعث خلق پازل هایی جالب و خلاقانه در بازی شده. از دیگر نقاط قوت بازی مکان های مختلف آن است. بازی شامل ۱۷ پادشاهی میشود که هریک از آن‌ها فضای منحصر به فرد خود را دارند و به لطف موفقیت های آخرین نسخه از سری بازی‌های افسانه زلدا ماریو ادیسه نیز تغییراتی مانند آزادی نسبی به همراه داشته. هریک از مکان‌های بازی یک فضای سندباکس ارائه میدهند و با دارا بودن جزئیات زیاد بازیکن را تا ساعت ها سرگرم میکنند. همچنین از دیگر تغییرات این نسخه پاداش دادن به کنجکاوی شماست. اگر با کمک پرش های متعدد و کمک گرفتن از کلاه ماریو به نقطه ای دور از دسترس رسیدید و جوایز متعددی دریافت کردید زیاد تعجب نکنید، این دقیقا همان چیزیست که سازندگان از شما میخواند. باس فایت‌های بازی نیز خلاقانه طراحی شده‌اند و تجربه فوق العاده‌ای ارائه میدهند. متفاوت بودن هرکدام از آن‌ها و ترکیب برخی از مبارزات با قابلیت کلاه ماریو باعث شده تا تکرار این مراحل همچنان سرگرم کننده باشد. همچنین سازندگان پلیر های هاردکور را فراموش نکرده اند و پس از به اتمام رساندن مراحل داستانی میتوانید با نسخه سخت‌تر و چالش برانگیز‌تر این باس‌ها مبارزه کنید.

فستیوال رنگ‌ها و موسیقی

گرافیک هنری بازی بسیار زیبا و چشم نواز است. تنوع محیط های مختلف بازی از مناطق برفی، جنگلی و ساحلی گرفته تا قدم گذاشتن بر روی ماه و ابرها درکنار این طراحی هنری باعث شده تا با یکی از زیبا ترین عناوین سال روبرو باشیم. اما مگر میشود عنوانی با این همه تنوع را بدون موسیقی تصور کرد؟ موزیک بازی نیز از تنوع بالایی برخوردار است و تنها یک سبک خاص را شامل نمیشود. ترکیب موسیقی گوش‌نواز بازی با گرافیک هنری آن باعث شده تا گشت و گذار در محیط بازی هیچ گاه خسته کننده نشود و تجربه لذت بخشی را برایتان به ارمغان بیاورد.

+ نکات مثبت

گیم پلی فوق العاده

طراحی های زیبا

جمع آوری ماه ها به شدت سرگرم کننده است

– نکات منفی

داستان تقریبا تکراری که میتوانست بهتر باشد

گیم پلی
10
داستان
9
گرافیک
10
موسیقی و صداگذاری
10

جمع بندی

بازی Super Mario Odyssey با ایجاد گیم پلی خارق العاده و محتوای بسیار درکنار گرافیک و صداگذاری فوق العاده خود استاندارد های جدیدی را برای سبک پلتفرمر تایید کند. اگه هنوز این عنوان را تجربه نکرده اید حتما آن را تهیه کنید زیرا با یکی از بهترین عناوین ساخته شده در صنعت بازی‌های رایانه‌ای طرف هستید.

امتیاز کلی

9.8
تگ ها:

ارسال نظر