بارگذاری

متن مورد نظر خود را بنویسید

باند مدافعان | نقد و بررسی Band of Defenders

مدیریت ۲۴/۰۱/۱۳۹۷
اشتراک

بازی‌های دفاع از قلعه طی سالیان سال در صنعت بازی‌های رایانه‌ای حضور داشته‌اند و به شکل‌های متفاوتی ساخته شده‌اند، از بازی‌های موبایلی گرفته تا عناوین مختلفی که بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شدند. اما طی سالیان اخیر این سبک عناوین کمتر دیده شده‌ و نتوانسته‌اند جایگاهی در این صنعت برای خود دست و پا کنند، عنوان Band of Defenders با خلق ایده‌های جدید سعی در ساخت عنوانی مشابه در این سبک اما با یک گیم پلی جدید و نوین داشته، عنوانی ساخته شده به دست استودیو aldagames و منتشر شده بر روی رایانه‌های شخصی. در ادامه با نقد و بررسی Band of Defenders همراه بازی نقد باشید.

در ابتدا، باید خدمت‌تان حرض کنم در بازی خط داستانی وجود ندارد، تنها یک پیش‌زمینه داستانی وجود دارد که در چند دقیقه ابتدایی آن‌را مشاهده میکنید و دیگر خبری از داستان نیست. بنابراین نمره‌ای برای بخش داستانی در نظر گرفته نشده و نمره کلی بازی بر مبنای نمرات دیگر بخش‌ها است. ابتدا به بررسی گیم پلی بازی میپردازیم، گیم پلی به‌صورتی است که شما باید از یک پایگان اصلی محافط کنید و این‌کار بصورت تک نفره و یا با تیمی تشکیل شده از ۴ بازیکن امکان پذیر است. بازی بصورت تک نفره چیز زیادی برای رو کردن ندارد و به سرعت خسته کننده میشود. بخش چند نفره که تمرکز بازی هم بر همین بخش بوده مقداری سرگرم کننده‌تر و جالب‌تر است، اما زمانی که بخواهید وارد بخش چند نفره شوید با یکی از بزرگترین مشکلات بازی روبه‌رو میشوید، کمبود بازیکن.. برای عنوانی که بیشتر بر روی بخش چند نفره خود مانور داده کمبود بازیکن یک شکست محسوب میشود و متاسفانه چنین اتفاقی برای این بازی رخ داده. مچ میکینگ‌هایی که مدت زمان زیادی به طول می‌انجامند به سرعت شما را از بازی زده میکند و این مشکلی غیرقابل چشم‌پوشی است. با شروع هر مرحله باید سسلاح مورد نظرتان را بسازید و مقداری موارد دفاعی اضافه کنید. با کشستن هر موج از دشمنان و دریافت پول میتوانید موارد دفاعی بیشتری اضافه کنید و به ترمیم ساخته‌های آسیب دیده و یا ارتقای آن‌ها بپردازید.

اما دومین مشکل بازی نیز در اینجا نمایان خواهد شد؛ مدت زمان میان هر دور از حمله دشمنان به شدت کم است و اصلا فرصت انجام کاری را پیدا نمیکنید. در چند ثانیه باید به ترمیم دیوار ها، ساخت اسلحه و نارنجک بپردازید و درکنار آن به فکر افزودن موارد دفاعی جدید نیز باشید آن هم زمانی که برای این‌کار بار از یک سوی نقشه به سمت دیگر آن بروید که عملا باعث میشود نتوانید بطور کامل آماده دفاع از خود باشید.  این مورد در بخش چند نفره بازی بیشتر به چشم می‌آید به دلیل اینکه به هیچ وجه وقت کافی برای برنامه ریزی با دیگر بازیکنان و یا  ترمیم و ارتقای دیوارها و سلاح‌های دفاعی ندارید. برای درک بهتر این مشکل باید بگویم که موارد دفاعی هر شخص با توجه به آیتم هایی که به‌دست آورده میتواند متفاوت باشد و کمبود وقت برای برنامه‌ریزی درست یک مشکل بزرگ است. نبود وقت کافی باعث میشود با گذشت کمی از بازی خودتان را در میان نقشه‌ای ببینید که هر گوشه از آن به یک شکل شده و گاها وقت کافی برای ترمیم دیوارها پیدا نمیکنید و دشمنان به سرعت از دیوار دفاعی شما عبور میکنند. هرچند جلوگیری از دشمنان فقط به دیوار ها و موارد دفاعی خلاصه نمیشود و بازی به شما این امکان را میدهد که خودتان وارد عمل شوید و با کمک سلاح، نارنجک و مین جنگ دشمنان بروید.. بخش تیراندازی بازی زیاد جالب کار نشده. دشمنان به گلوله‌های شما عکس العملی نشان نمیدهند و گان پلی بازی بی‌روح است. همچنین سلاح سرد شما که یک چاقو است حتی از سلاح‌های گرم هم بدتر است و ترجیح میدهید باخت را قبول کنید اما از چاقو برای دفاع از خود استفاده نکنید.

از دیگر مشکلات گیم پلی وجود لوت باکس در آن است. ظاهرا این سیستم منفور راه خود را به بازی‌های کوچک‌‍تر هم باز کرده‌. اصلی ترین مشکل این سیستم شانس کم بدست آوردن آیتم‌های خوب از طریق آن است بطوری که در تمام مدت زمان انجام بازی جالب‌ترین چیزی که توانستم بدست بیاورم یک عدد اسکین سبز برای چاقو و یک سر بند بود. بدست آوردن شانسی آیتم‌ها آن هم در چنین عنوانی به شدت آزار دهنده است و به سرعت شما را از ادامه دادن آن منصرف میکند. درحالی که تعداد این آیتم ها زیاد است و شخصی سازی کاراکتر و همینطور سلاح‌های داخل بازی از تنوع خوبی برخوردار است اما اینکه تنها راه بدست آوردن آن‌ها لوت باکس‌ها هستند یک ضعف به حساب می‌‎آید. شاید اگر از پول درون بازی و سیستم لول آپ برای بدست آوردن آیتم‌ها استفاده میشد بازیکنان بیشتر جذب بازی میشدند.

بازی از نظر بصری نیز حرفی برای گفتن ندارد و حتی از عکس‌های بازی هم میتوانید متوجه گرافیک پایین آن شوید. تنوع دشمنان هم زیاد نیست اما خوشبختانه طراحی محیط های بازی تا حدودی بهتر از بقیه بخش‌ها است و تنوع بیشتری نسبت به یکدیگر دارند که باعث میشود کمتر حس تکراری شدن به شما دست بدهد. از بعد موسیقی هم نباید توقعی داشته باشید و مانند باقی بخش‌ها دارای کمبود است و نتوانسته در حد قابل قبولی واقع شود. بطور کلی مشکلات بازی به راحتی بر محدود خوبی‌های آن چیره میشوند و از همان اوایل به شما میگویند این عنوان جای کار بیشتری داشته.

Review Copy Provided By Publisher

+ نکات مثبت

بخش چند نفره بازی سرگرم کننده‌ است

– نکات منفی

ضعف در گرافیک و موسیقی

کمبود بازیکن و لوت باکس

گیم پلی
4
گرافیک
4
موسیقی و صداگذاری
3

جمع بندی

Band of Defenders عنوانیست که مشکلات بیش از حد، ضعف‌ در گرافیک و صداگذاری و همچنین کمبود بازیکن آن‌را خراب کردند و متاسفانه تجربه جالبی به کاربر ارائه نمیدهد. عنوانی که میتوانست با حل مشکلاتش به یک بازی به شدت سرگرم کننده تبدیل شود.

امتیاز کلی

3.7
تگ ها:

ارسال نظر